3 lata więzienia usłyszał Mateusz M. 31-latek z Białej Podlaskiej, zaatakował nożem mężczyznę

3 lata więzienia usłyszał Mateusz M. 31-latek z Białej Podlaskiej, zaatakował nożem mężczyznę, który pił alkohol z jego konkubiną. W efekcie – ranił go kilkukrotnie w klatkę piersiową. Prokuratura wnioskowała o uznanie kwalifikacji czynu, jako “usiłowanie zabójstwa”, zdaniem sądu jednak, motywem działania oskarżonego nie była chęć zabicia pokrzywdzonego a wypędzenie intruza ze swojego domu.

– Mateusz M. dwukrotnie próbował osiągnąć ten skutek, ale w efekcie to On był wypędzany z własnego mieszkania przez pokrzywdzonego, którego oceniał jako wyższego i silniejszego od siebie – mówi sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie Łukasz Obłoza

Do zdarzenia doszło w czerwcu ub. r. w mieszkaniu przy ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej, gdzie oskarżony mieszkał ze swoją konkubiną Magdaleną R. Kobieta piła alkohol z Danielem S. a następnie poszła spać. Mężczyzna został jednak w mieszkaniu. Cała sprawa nie spodobała się Mateuszowi M., który po dwukrotnej próbie pozbycia się nieproszonego gościa, wdał się z nim w szarpaninę a następnie zadał pokrzywdzonemu trzy ciosy nożem w okolice serca. 

Wyrok jest nieprawomocny.

 

EK
fot. pixabay