Czarne chmury nad lubelską Wiosną

Czarne chmury nad lubelską Wiosną. Koordynator młodzieżówki partii, oskarża Monikę Pawłowską o mobbing. Dwójka z lubelskiej listy Wiosny miała “w bardzo dosadny sposób zniechęcać do działania” Przemysława Stefaniaka “wykorzystując do tego swoją pozycję”. Ostatecznie chłopak zrezygnował z funkcji dwa tygodnie temu.

– Najcięższa dla mnie akcja zaczęła się, jak jechaliśmy do Zamościa na pierwsze zbieranie podpisów, żeby zarejestrować listy do Parlamentu Europejskiego – mówi Przemysław Stefaniak, były koordynator lubelskiej młodzieżówki Wiosny

Słowa Stefaniaka nieoficjalnie potwierdza osoba zaangażowana w lubelską młodzieżówkę Wiosny.

Przemysław Stefaniak dodaje, że sprawę zgłosił do Krzysztofa Śmiszka z zarządu partii Wiosna, który odpowiedział mu, że przekazał sytuację przewodniczącemu Przedwiośnia na Polskę, a prywatnie przyjacielowi Pawłowskiej, Patrykowi Stachowskiemu. Sam Stefaniak poinformował o mobbingu także Karolinę Molską, współprzewodniczącą. Ostatecznie, jak mówi były koordynator lubelskiej młodzieżówki, nikt nie chciał się tym zająć “bo trwa kampania wyborcza i takie rzeczy ich nie obchodzą”.

Monika Pawłowska odmówiła komentarza, jednak wiceszef partii Wiosna Marcin Anaszewicz, wystosował oficjalne oświadczenie, w którym czytamy:

“W Wiośnie nie ma miejsca na tolerancję wobec takich zachowań. Zawsze takie sytuacje będą skrupulatnie sprawdzane i zapewniamy, że ta sytuacja także będzie wyjaśniona.”

20190403_140119.jpg

 

EK