Działacze komitetu wyborczego Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie przeciwko likwidacji szkół.

Działacze komitetu wyborczego Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie przeciwko likwidacji szkół. Jako przykład podają XXIX Liceum Ogólnokształcące im.  im. cc. majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

– Głośno było w ostatnim roku o próbie likwidacji liceum, wcześniej gimnazjum, “Zapory” – mówi poseł Jakub Kulesza, kandydat na prezydenta Lublina

Działacze podkreślają, że w 2019 roku będzie ustalana nowa sieć szkół. Obawiają się, że będzie to okazja do podjęcia przez radnych miasta kolejnej próby likwidacji liceum “Zapory”. 

– Chciałam przed tym ostrzec i zadeklarować, że jeżeli dane nam będzie zostać radnymi, będziemy bronić racji szkół – mówi Małgorzata Tylus, kandydatka do Rady Miasta Lublin

Jak podają działacze – w 2016 roku XXIX Liceum Ogólnokształcące było gimnazjum, w którym uczyło się 500 uczniów, i które mogło cieszyć się bardzo dobrymi wynikami oraz miejscem w pierwszej piątce najlepszych szkół w Lublinie.

Kandydaci chcą także, by szkoły, w których rodzice chcieliby prowadzić daną placówkę, były przekazywane przez radnych stowarzyszeniom rodziców, co dałoby im większy wpływ na nauczanie i wydatkowanie pieniędzy.

 

EK