Dzieci weszły w buty dziennikarzy i biznesmenów

Dzieci weszły w buty dziennikarzy i biznesmenów. Niezwykła konferencja prasowa odbyła się w Ratuszu. Sześcioletni prezesi takich firm, jak Lubelland czy Modna Kobieta, odpowiadały na pytania grupy dziennikarskich rówieśników. Towarzyszył im prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, który również musiał udzielić odpowiedzi na kilka skomplikowanych pytań. Np. Tomasz Wiater z Dziennik Lublin Day, zapytał prezydenta, czy Urząd jest, jak firma.

– odpowiedział Krzysztof Żuk

Konferencja prasowa “Firma od kuchni” odbyła się w ramach projektu “Przedsiębiorcze dzieci”, w którym bierze udział 361 dzieciaków w wieku 6-10 lat.

– Dzieci w ramach tego projektu spotykają się z firmami oraz osobami kreatywnymi – tłumaczy Monika Król z Urzędu Miasta Lublin, koordynator projektu

– Bardzo się cieszę z tego, że dzieci uczą się przedsiębiorczości i kreatywności, ponieważ przyszłość Lublina zależy m.in. od tego, czy nasze dzieci i młodzież będzie skłonna wybrać kiedyś budowanie swoich firm – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina

Program “Przedsiębiorcze dzieciaki” realizowany jest przez Urząd Miasta Lublin we współpracy z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS, Narodowym Bankiem Polskim oraz lubelskimi firmami i organizacjami.

Projekt potrwa do czerwca.

 

EK