Jeden człowiek może pomóc aż trzem osobom. W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się główna zbiórka krwi w ramach ogólnopolska akcji “spoKREWnieni służbą”

źródło: lubelska.policja.gov.pl

Jeden człowiek może pomóc aż trzem osobom. W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się główna zbiórka krwi w ramach ogólnopolska akcji “spoKREWnieni służbą”.  Inicjatywa MSWiA związana jest z dniem 1 marca, w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i ma na celu konkretną pomoc chorym i ofiarom wypadków.

-Pobieranie krwi musi odbywać się codziennie, ponieważ krew i jej składniki mają swój określony termin przydatności – tłumaczy lekarz Janusz Buszko, starszy asystent w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie

Aby wspomóc akcję, w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim licznie stawili się mundurowi, ale nie oni jedni stawili się na tę “służbę”.

-Lubimy pomagać a taka forma nie wymaga od Nas większego zaangażowania, musimy jedynie oddać jakąś część siebie – mówią Marlena Tutrojak i Paweł Bojko z Zespołu Tańca Ludowego UMCS w Lublinie

Jeszcze do końca miesiąca, we wszystkich oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz podczas terenowych akcji, można oddać krew w ramach akcji “spoKREWnieni służbą”. Wystarczy przy rejestracji podać hasło właśnie “spoKREWnieni służbą”.

Pamiętajmy jednak, że krew potrzebna jest codziennie.

 

EK