Jest ugoda pomiędzy wojewodą lubelskim a organizatorem I Marszu Równości w Lublinie

Jest ugoda pomiędzy wojewodą lubelskim a organizatorem I Marszu Równości w Lublinie. Przemysław Czarnek przeprasza, ale podkreśla, że nie zmienił zdania. W treści ugody czytamy, że jego “jednoznacznie negatywna ocena homoseksualizmu” pozostaje niezmienna.

– Pomimo, że odrzuciłem ugodę zaproponowaną przez pana Bartosza Staszewskiego, to moja forma ugody została zaakceptowana, w ograniczony sposób – mówi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy wypowiedzi Przemysława Czarnka na kanale YouTube, w której określił Marsz Równości, jako “promocję zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Sprawa trafiła do sądu z prywatnego oskarżenia. Sąd pierwszej instancji umorzył postępowanie, jednak sąd drugiej instancji uznał, że “Wolność słowa nie oznacza prawa do znieważania kogokolwiek. Kończy się tam, gdzie jedna ze stron obraża.” i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

– Możemy to traktować w kategorii zwycięstwa – mówi Bartosz Staszewski, organizator I Marszu Równości w Lublinie

Wojewoda Przemysław Czarnek ma opublikować przeprosiny w formie wideo na swoim kanale YouTube “Polska to nie wstyd” oraz na facebooku. 

Obie strony uznały ugodę za swoje zwycięstwo.

 

EK