Konrad Czerniak  wypadł najlepiej z reprezentantów Polski w pierwszym dniu  pływackich mistrzostw świata  rozgrywanych w Budapeszcie

Konrad Czerniak  wypadł najlepiej z reprezentantów Polski w pierwszym dniu  pływackich mistrzostw świata  rozgrywanych w Budapeszcie.

 Zawodnik AZS-u UMCS-u Lublin stoczył zaciętą walkę o awans do półfinałów wyścigu na 50 m stylem motylkowym, a następnie zajął w nich 16. miejsce.

Jeden z najbardziej doświadczonych pływaków  w naszej kadrze był  szesnasty  już w eliminacjach. Ta lokata nie dała mu jednak bezpośredniej kwalifikacji do kolejnego etapu. To dlatego, że taki sam rezultat (23.53 sek,) uzyskał  Włoch Piero Codia. Obaj musieli więc stoczyć walkę w repasażu. W nim lepiej poradził sobie  Polak, który uzyskał drugi wynik w sezonie (23.38 sek.). W półfinale Czerniak nie poprawił już osiągnięcia z dodatkowego wyścigu. Jedną długość basenu przepłynął w czasie 23.50 sek  i odpadł z dalszej rywalizacji. Jego zdaniem repasaż nie wpłynął znacząco na występ w półfinale:

W czwartek Czerniak wystartuje jeszcze na 50 m stylem dowolnym.

 

Mat. PZP/AR