Krzysztof Żuk podsumował trzy ostatnie lata swojej prezydentury

źródło: lublin.eu

120 zrealizowanych projektów partycypacyjnych, przebudowany Plac Litewski oraz unowocześniona większość taboru komunikacji miejskiej. To tylko niektóre rzeczy, które udało się zrobić w Lublinie przez ostatnie trzy lata drugiej kadencji prezydentury Krzysztofa Żuka. Wiele inwestycji wciąż jest w toku, jak choćby Dworzec Metropolitarny, który ma ostatecznie powstać w latach 2020-2022.

-Można było zrobić o wiele więcej – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina

Jak te 7 lat prezydentury Krzysztofa Żuka oceniają mieszkańcy, sprawdziła Nasza reporterka Ewelina Kwaśniewska

Krzysztof Żuk wygrał wybory na prezydenta Lublina w 2010 roku pokonując Lecha Sprawkę. W 2014 roku skutecznie ubiegał się o reelekcję.

Prezydentura Żuka nie obyła się jednak bez kontrowersji. W listopadzie ubiegłego roku Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło wniosek o wygaszenie jego mandatu. Powodem było zasiadanie Żuka w radzie nadzorczej PZU Życie w trakcie trwania kadencji, w latach 2014–2016. W lutym tego roku wojewoda lubelski w ramach zarządzenia zastępczego wygasił mandat prezydencki Krzysztofa Żuka, który zapowiedział zaskarżenie tej decyzji. W przyszłym tygodniu odbędzie się w tej sprawie rozprawa w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

 

EK