Krzysztof Żuk złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstw przez Sylwestra Tułajewa

Krzysztof Żuk złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstw przez Sylwestra Tułajewa. Zawiadomienie dotyczy publicznego nawoływania do nienawiści oraz przechowywania i prezentowania billboardów zawierających takie treści oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego. Chodzi o słowa dotyczące przyjmowania islamskich imigrantów a także billboardy, które pojawiły się w przestrzeni miasta z hasłami “Krzysztof Żuk sprowadzi imigrantów. Oni mordują, gwałcą kobiety i dzieci”.

– Zapowiadałem już wczoraj złożenie wniosku w trybie wyborczym, taki wniosek przygotowaliśmy, jednak w obliczu nowych przesłanek zdecydowałem o złożeniu zawiadomienia do prokuratury – mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk 

Prezydent Krzysztof Żuk podkreśla, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż wczorajsze wypowiedzi kandydata PiS na prezydenta Lublina Sylwestra Tułajewa, pozostają w ścisłym związku z pojawieniem się wspomnianych wcześniej billboardów, które wpisują się w ogólnopolską kampanię nienawiści Prawa i Sprawiedliwości. 

Sprawą zajmie się teraz Prokuratura Okręgowa w Lublinie, której zadaniem będzie m.in. ustalenie, kto odpowiada za szerzące nienawiść billboardy.

Podjęliśmy próby kontaktu z posłem Sylwestrem Tułajewem. Niestety bezskuteczne.

edit:

Na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, Sylwester Tułajew napisał:

Nie mam nic wspólnego z billboardami, o których mówi dziś Krzysztof Żuk. Sprawę wyjaśnimy. Przypuszczam, że cała sprawa może mieć charakter prowokacji. To Krzysztof Żuk prowadzi przeciwko mnie czarną kampanię wykorzystując zmanipulowane treści z czasów, kiedy byłem radnym miasta.

44353439_758315671173515_8824189663171313664_n.jpg

 

EK