Lubelski Ruch Miejski chce otwartych Górek Czechowskich

Lubelski Ruch Miejski chce otwartych Górek Czechowskich. Kandydaci do Rady Miasta podkreślają, że w miejskim studium zagospodarowania przestrzennego po dziś dzień teren jest traktowany jako publiczny park krajobrazowo – rekreacyjny, chroniony przed urbanizacją. Tymczasem w maju spółka TBV pokazała projekt Parku 700-lecia, który chciała wybudować w zamian za zgodę miasta na postawienie bloków od strony ul. Koncertowej i oddać go za symboliczną złotówkę miastu.

– Straszy się nas ogromnymi kosztami wykupienia tego terenu od dewelopera, my chcemy zapytać, jakie będą koszty dla miasta, jeśli ten teren zostanie zabudowany – mówi Krzysztof Wiśniewski, jedynka z trzeciego okręgu do Rady Miasta

Jak podaje Onet, tydzień temu na spotkaniu z mieszkańcami Bronowic, Krzysztof Żuk odniósł się do tematu Górek Czechowskich mówiąc: Cały czas są własnością prywatną. Gdyby prezydent Pruszkowski kupił wtedy górki, miasto miałoby możliwość decydowania. Obecnie staramy się dopracować studium.

Spór o Górki Czechowskie trwa już dwa lata. Mieszkańcy nie chcą zabudowy terenu zielonego. W marcu 2016 roku złożyli pisemny protest w Ratuszu.

 

EK