Lubelskie gotowe na ferie

źródło: lublin.uw.gov.pl

Dzieci z województwa lubelskiego już niedługo rozpoczną ferie. To czas wzmożonej pracy dla służb, które dbają o ich bezpieczeństwo.

-Dołączyliśmy do programu “Bezpieczna droga do celu”, to są wzmożone kontrole kierowane na główne ciągi komunikacyjne – mówi inspektor Robert Szewc, komendant wojewódzki policji w Lublinie

Dodatkowo dzielnicowi docierają także do szkół, gdzie rozmawiają z uczniami o zasadach bezpieczeństwa oraz wspólnie ze strażakami tłumaczą, jakie zagrożenie niesie ze sobą chodzenie po zamarzniętych akwenach.

-Inspekcja sanitarna podejmie kontrole przede wszystkim pod kątem wymagań higienicznych – tłumaczy Irmina Nikiel, lubelski wojewódzki inspektor sanitarnym

Ferie w naszym województwie rozpoczną się w poniedziałek i potrwają do 11 lutego. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących autokaru, którym będą przewożone dzieci czy też samego miejsca, w którym będą przebywać, należy zgłosić kontrolę pojazdu na policję a na stronie kuratorium oświaty w Lublinie znajduje się całodobowy numer interwencyjny.

 

EK