Lubelskie napędzane węglem – projekt domku z działką dla wykwalifikowanych pracowników

Polskie Stronnictwo Ludowe obiecuje wsparcie dla przedsiębiorców i pracowników z kwalifikacjami, których brakuje w województwie lubelskim. Pomocą, a zarazem zachętą dla nich, do podejmowania pracy w Lubelskiem, mają być darmowe działki wraz z gotowym projektem domu.

Projekt domku już istnieje a samorząd jest gotowy przekazywać ziemie przy pomocy spółdzielni.

-Podstawowym warunkiem, żeby otrzymać taki pakiet, są kwalifikacje, sam projekt domku jesteśmy w stanie przekazać każdej rodzinie, która chce wrócić na Lubelszczyznę i ma tu pracę – mówi Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie – Krzysztof Hetman.

Na działkę z projektem domku mógłby liczyć także przedsiębiorca, który na terenie województwa chciałby produkować coś, czego jeszcze tu nie ma, jak choćby akumulatory litowo-jonowe do pojazdów.

Projekt domu pasywnego to jeden z elementów gospodarczego programu samorządowego PSL “Lubelskie napędzane węglem”. Program zakłada budowę nowych kopalni węgla w Lubelskim Zagłębiu Węglowym a jego głównym celem jest stworzenie nowych miejsc pracy i zachęcenie do powrotu tzw. “lubelskich emigrantów”.

Program jest jeszcze w fazie konsultacji. Odpowiednie ustawy, które mogą wcielić go w całości w życie, PSL będzie składał do laski marszałkowskiej.

 

EK