LUK Lublin podał plan przygotowań drużyny do drugiego w historii klubu sezonu w siatkarskiej PlusLidze

LUK Lublin podał plan przygotowań drużyny do drugiego w historii klubu sezonu w siatkarskiej PlusLidze.

Po wakacyjnych urlopach zawodnicy spotkają się 1 sierpnia na testach motorycznych. Dzień później odbędą pierwszy trening.

Podczas okresu przygotowawczego, który potrwa do końca września lubelscy siatkarze wezmą udział w pięciu turniejach. Sparingowe granie rozpoczną udziałem w trzydniowych zawodach na piasku PreZero Grand Prix w Krakowie, a ich pierwszym rywalem 11 sierpnia będzie Trefl Gdańsk. 

26 i 27 sierpnia lubelski klub będzie gospodarzem Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin. Do rywalizacji przystąpią także BBTS Bielsko-Biała, Cerrad Enea Czarni Radom i KPS Siedlce.

2 i 3 września podopieczni Dariusza Daszkiewicza pojadą do Bielska Białej na turniej Góral Cup Beskidy 2022, w którym oprócz miejscowego BBTSu wystąpią GKS Katowice i Aluron CMC Warta Zawiercie.

9 i 10 września podczas Turnieju Partnerskiego w Radomiu i w Kozienicach rywalami LUKu będą Cerrad Enea Czarni Radom, PSG Stal Nysa i Ślepsk Malow Suwałki.

17 i 18 września w Lublinie odbędzie się turniej Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. Do tej pory wiadomo, że poza lubelską drużyną zagra w nim zespół Barkom-Każany Lwów, a pozostali dwaj uczestnicy zawodów zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie.

Generalnym sprawdzianem formy LUKu będzie turniej w Nowym Dworze 24 i 25 września, do którego zaproszono także zespoły AZSu Olsztyn, Projektu Warszawa i Ślepska Malow Suwałki.

Rozgrywki PlusLigi rozpoczną się w pierwszy weekend października.

 

J. Kufel, 22/07/2022r. 20:05