Media World Cup Lubelskie 2019 za nami

Zakończyła się czwarta polska edycja Media World Cup. Po raz pierwszy reprezentacje z całego świata odwiedziły region lubelski, by zmierzyć się w dziennikarskich zawodach kolarskich. 

Pierwszego dnia zawodnicy zmierzyli się w zawodach MTB w Kazimierzu Dolnym. Zwycięzcami okazała się para Polaków – Ewelina Bojtowska oraz Maciej Krysztoforski. Jednak goście z zagranicy deptali im po piętach. Wśród kobiet na trzecim miejscu znalazła się Alexandra Petrogiannaki z Grecji, a wśród mężczyzn kolejno drugie i trzecie miejsce zajęli Leonardo Olmi z Włoch i Nick De Rijcke z Holandii.

Drugiego dnia w Zamościu zawodnicy przejechali po szosie 50km. Tu zwycięzcami zostali Melanie Schoch z Niemiec oraz Sjors Beukeboom z Holandii. Z zagranicznych dziennikarzy na podium znalazła się także greczynka Alexandra Petrogiannaki.

Media World Cup 2019 przyświecały takie hasła, jak integracja, poznawanie smaków i uroków Lubelszczyzny oraz aktywne spędzanie czasu poprzez turystykę rowerową. W czwartej edycji popularnego cyklu wzięło udział blisko 50 dziennikarzy z całego świata. Nie zabrakło reprezentantów Chin, Tajwanu, Grecji, Holandii, Włoch, Ukrainy oraz wielu zakątków Polski.

 

EK