Mirosław P. skazany za oplucie Muzułmanki w centrum Lublina

10 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata i 1500zł zadośćuczynienia usłyszał Mirosław P. Mężczyzna został skazany za znieważenie na tle przynależności rasowej i wyznaniowej poprzez oplucie Muzułmanki w centrum Lublina. Oskarżony ma również w ciągu miesiąca pisemnie przeprosić Damlę U. za swoje zachowanie. Mirosław P. przyznał się do zarzucanych mu czynów a karze poddał się dobrowolnie.

– Postępowanie dowodowe w tej sprawie zostało przeprowadzone w sposób wnikliwy a wszystkie okoliczności tego przestępstwa zostały wyjaśnione – mówi sędzia Sądu Rejonowego w Lublinie Marcin Mietlicki

Do zdarzenia doszło 21 czerwca przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Miasto odwiedzała grupa nastolatków z liceum w Berlinie. W większości młodzież z rodzin muzułmańskich. Uczniowie przyjechali do nas w ramach projektu edukacyjnego, by poszerzyć swoją wiedzę o Holokauście i problemach związanych z migracją.

Damla U. chodziła po Lublinie z chustą na głowie, kiedy niespodziewanie podszedł do niej Mirosław P. i napluł jej w twarz. 

Wyrok jest nieprawomocny.

 

EK