Nie będzie stanowiska ws. “ideologii LGBT”

Stanowisko radnych PiS poza porządkiem obrad. Rada Miasta zadecydowała o niedopuszczeniu projektu “Lublin miastem wolnym od ideologii LGBT” pod obrady. Nie obyło się jednak bez burzliwej dyskusji.

– Projekt ten stanowi jedynie sprzeciw wobec ideologii. W tej chwili w Polsce jest duża presja ze strony środowisk ideologii gender, która domaga się zastosowania pełni praw – mówił na sali inicjator stanowiska, radny PiS Tomasz Pitucha

W odpowiedzi radny Michał Krawczyk z klubu Prezydenta Krzysztofa Żuka, przypomniał, że Tomasz Pitucha ma proces karny za post na Facebooku o treści “Marsz Równości promuje pedofilię”.

– Obniża pan tym standardy dyskusji w mieście do poziomu bruku – podnosił radny Krawczyk

Z kolei radny PiS Marcin Jakóbczyk apelował do koleżanek i kolegów z rządzącej koalicji o wprowadzenie tego punktu do porządku obrad.

– To jest bardzo zła droga, która cofa nas w kierunku bardzo mrocznych czasów – mówi Bartosz Staszewski, organizator Marszu Równości w Lublinie

Ostatecznie, głosami 16 do 12, radni odrzucili wniosek o przyjęcie stanowiska klubu Prawa i Sprawiedliwości “Lublin miastem wolnym od ideologii LGBT” do porządku obrad. Radny Tomasz Pitucha nie wyklucza, że przedłoży je ponownie do Rady Miasta.

 

EK