Nowy klip Major Lazer – Particula

Znakomity kolektyw Major Lazer, czyli  Diplo, Walshy Fire i Jillionaire, ujawnił nowy teledysk. Powstał do pochodzącego z EP-ki „Know No Better” singla „Particula” i jest efektem podróży do Republiki Południowej Afryki.

Teledysk wyreżyserował pochodzący z RPA Adriaan Louw. Występują w nim pochodzący z tego kraju DJ Maphorisa i Nasty C, Nigeryjczyk Ice Prince, Patoranking oraz Jidenna (Amerykanin nigeryjskiego pochodzenia).

Inspiracje do piosenek na „Know No Better” Diplo, Walshy Fire i Jillionaire szukali w podróżach. Te zaprowadziły ich w minionych latach do takich miejsc jak Pakistan, Kuba, Ameryka Południowa, czy właśnie Afryka. Na EP-ce słychać między innymi, pochodzącego podobnie jak Jillionaire z Trynidadu Machela Montano, Jamajczyków Busy’ego Signala, Seana Paula i Konshensa oraz Kolumbijczyka J Balvina. Za produkcję odpowiadają Jr. Blender, Boaz van de Beatz oraz King Henry. „Know No Better” to mieszanka reggaetonu, afrobeatu, rapu, dancehallu, samby.

EP-ka „Know No Better” to następczyni wspaniałych singli: „Run Up”, nagranego z udziałem PARTYNEXTDOOR i Nicki Minaj, „Cold Water” z Justinem Bieberem i MØ (pozycja pierwsza w serwisie iTunes w 68 krajach) oraz „Lean On” z DJ-em Snakiem i MØ (rekord Spotify, ponad 820 mln streamów; na YouTubie przeszło 2 miliardy odtworzeń).

 

info pras