Partia Razem chce wejść do sejmiku wojewódzkiego z edukacją seksualną.

Partia Razem chce wejść do sejmiku wojewódzkiego z edukacją seksualną. Coś, co nie udało się na skalę ogólnokrajową, teraz jest podnoszone na szczeblu lokalnym.

Przypomnijmy, 10ego stycznia Sejm odrzucił obywatelski projekt komitetu Ratujmy Kobiety już w pierwszym czytaniu. Proponowana uchwała obejmowała nie tylko wprowadzenie edukacji seksualnej od 4 klasy szkoły podstawowej (do 3 obowiązywałoby istniejące wychowanie do życia w rodzicie), ale także darmową i łatwo dostępną antykoncepcję oraz przywrócenie antykoncepcji awaryjnej bez recepty.

– oburza się Mateusz Roczon, koordynator Partii Razem na Lubelszczyźnie

Aby zmienić obecny stan rzeczy, Partia Razem chce wprowadzenia powszechnej edukacji seksualnej. Poza zajęciami lekcyjnymi, proponują otwarcie gabinetów ze specjalistami oraz linii zaufania, żeby młodzi ludzie mogli uzyskać profesjonalną pomoc w swoich problemach.

Jednak na pytanie, ile to będzie kosztować, ani kandydujący z pierwszego miejsca Piotr Tresiński, ani kandydatka nr 2 Anna Samolińska, nie byli w stanie odpowiedzieć. Przyznają jednak, że trudno mówić o kosztach, skoro na szczeblu wojewódzkim nie można narzucić szkołom korzystania z takiego programu.

 

EK