Piątka Kaczyńskiego dotarła do Lublina.

Piątka Kaczyńskiego dotarła do Lublina. Pięciu posłów z Lublina przedstawiło główne założenia z niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich są m.in.: 500+ dla każdego dziecka, niezależnie od ilości dzieci oraz dochodów, a także tzw. 13stka dla emerytów, czyli 1100 zł brutto wypłacone jednorazowo wraz z emeryturą na maj. “13stka” obejmie także rencistów socjalnych.

– Polacy oczekują także zmian jeśli chodzi o koszty pracy, a także sytuacji osób, które podejmują pierwszą pracę po studiach – mówi poseł PiS Gabriela Masłowska

Kolejnym postulatem jest odbudowanie sieci Państwowej Komunikacji Samochodowej (tzw. PKSów) w Polsce. Na ten cel samorządy dostaną dotację z budżetu państwa.

Posłowie zapewniają, że obietnice mają realne pokrycie w budżecie państwa, gdyż na te cele są już zabezpieczone środki finansowe w bieżącym budżecie. Wszystkie elementy z “piątki Kaczyńskiego” mają zostać zrealizowane do 21 września.

Piątka Kaczyńskiego to pierwsze zagadnienia ogłoszone przez partię w ramach kampanii europarlamentarnej. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w maju. 

 

EK