Policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw

źródło: Policja Lubelska

Policja będzie sprawdzać miejsca, w których dzieciaki spędzają czas na zimowiskach. Chodzi nie tylko o prawne aspekty organizacji tych miejsc, ale także przestrzeganie przed niebezpiecznymi zachowaniami.

Również strażacy z województwa lubelskiego zostali postawieni w stan gotowości. Przed feriami odbyli szkolenie z ratownictwa lodowego. W ramach kampanii informacyjnej „Bezpieczne ferie 2018″ prezentowali także techniki samo ratowania na zamarzniętym akwenie oraz przekazywali niezbędne informacje dotyczące bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych.

– tłumaczy nadkom. Renata Laszczka – Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie

Tylko w tym roku strażacy w całej Polsce interweniowali już 216 razy, żeby pomóc osobom, pod którymi załamał się lód. Utonęło 15 osób, 15 udało się uratować.

Jak podaje brygadier Michał Badach z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, na terenie województwa lubelskiego przypadków z udziałem ludzi w tym sezonie póki co nie było.

Warto jednak zachować rozwagę. Zalew Zemborzycki jest tylko częściowo zamarznięty. Pokrywa lodowa w najgrubszym miejscu dochodzi do 8cm.

 

EK