Posłanka Platformy Obywatelskiej przeprasza za posłów opozycji, których decyzje zaważyły na odrzuceniu projektu komitetu obywatelskiego “Ratujmy Kobiety 2017”

Posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha przeprasza za opozycję. Chodzi projekt obywatelskiego komitetu “Ratujmy Kobiety 2017”, który zakładał liberalizację obowiązującej ustawy antyaborcyjnej oraz m.in. przywrócenie antykoncepcji awaryjnej bez recepty i zapewnienie rzetelnej edukacji seksualnej.

W środę podczas głosowania posłowie zdecydowali o odrzuceniu projektu w pierwszym czytaniu 202 do 194. W głosowaniu nie wzięło udziału 29 posłów PO i 10 Nowoczesnej, natomiast 3 posłów z Platformy Obywatelskiej zagłosowało, niezgodnie z dyscypliną partyjną, za odrzuceniem projektu. Za swoją decyzję, zostali wydaleni z partii.

-Chciałam bardzo serdecznie przeprosić wszystkich, którzy poczuli się dotknięci tym, w jaki sposób zagłosowała opozycja – mówi posłanka PO, Joanna Mucha

Wobec 29 posłów Platformy Obywatelskiej, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu, będą wyciągane indywidualnie konsekwencje. Grozi im za to kara finansowa oraz pozbawieniu funkcji w partii.

 

EK