Poznaliśmy program Jacka Burego

Poznaliśmy program lidera Koalicji Obywatelskiej do sejmiku wojewódzkiego. Jacek Bury zaprezentował 5 punktów, które chciałby rozwijać jako radny. Wśród nich są takie zadania, jak: Nowi inwestorzy czy Skuteczna promocja gospodarcza.

– opisuje Jacek Bury

Jednym ze zobowiązań kandydata jest też “Wsparcie na start”, czyli warsztaty i konsultacje dotyczące tego, jak otworzyć i prowadzić własny biznes. Te działania już są w toku. Numer telefonu, pod którym można umówić się z kandydatem na konsultacje, znajdziecie na facebookowej stronie Jacka Burego.

Z tym też wiąże się kolejne zadanie, jakie postawił sobie kandydat

– tłumaczy Bury

Taka współpraca mogłaby zaowocować “misjami do spełnienia”, w których młodzież aktywnie organizowałaby na przykład kampanie marketingowe. Uczniowie zajmowaliby się logistyką, marketingiem, szukaniem sponsorów pod okiem pracowników.

Ostatnim punktem programu są Lekcje w firmie. Jacek Bury uważa, że skoro na wycieczkę szkolną można wyjechać do muzeum, to można i do lokalnych przedsiębiorstw, które mogą zaoferować młodzieży małą lekcję przedsiębiorczości i kreatywności.

Zarówno Szkolne kluby biznesu, jak i  Lekcje Biznesu mają na celu pomóc uczniom złapać bakcyla, zdobyć odpowiednie kompetencje i szybciej rozwijać się w konkretnym kierunku, aby zaistnieć na rynku pracy.

 

EK