Prezydent Lublina ma nowego zastępcę. Radny miejski Mariusz Banach ma odpowiadać za zarządzanie oświatą

Prezydent Lublina ma nowego zastępcę. Radny miejski Mariusz Banach ma odpowiadać za zarządzanie oświatą. Do jego głównych zadań będzie należało m.in. przygotowanie szkół średnich na przyjęcie podwójnego rocznika w roku szkolnym 2019/2020 a także nadzór nad budową i rozbudową szkół.

-Robimy to w trosce o lubelską oświatę, ponieważ widzimy coraz większy problem, m.in. finansowy, w dostosowywaniu się do wymogów reformy ministerstwa – tłumaczy Krzysztof Żuk, prezydent Lublina

Radny Banach oficjalnie obejmie stanowisko 1 kwietnia. W jego miejsce, na stanowisko Przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowanie, wejdzie radna miejska Jadwiga Mach.

-Jednym z problemów, z którymi musimy sobie poradzić to wielka migracja uczniów, bo za chwilę się okaże, że obok siebie stoją szkoły bardzo przepełnione i takie, w których znalazłoby się jeszcze miejsce na nowe klasy – mówi nowy zastępca prezydenta Lublina, Mariusz Banach

Mariusz Banach urodził się w 1969r. w Lublinie. Jest magistrem teologii KUL. Na tej uczelni uzyskał także tytuł doktora z socjologii. Od 2006 roku zasiada w Radzie Miasta Lublin a od 2010 roku pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania RML.

 

EK