Prezydent Lublina powołał specjalny sztab kryzysowy w związku z Marszem Równości,

fot. archiwum

Prezydent Lublina powołał specjalny sztab kryzysowy w związku z Marszem Równości, który odbędzie się jutro w Lublinie. Zapewnił także, że dopełni wszelkich starań, aby manifestacja przeszła bezpiecznie ulicami miasta. Zadaniem sztabu ma być monitorowanie sytuacji w związku z Marszem Równości i kontrmanifestacją środowisk prawicowych. To w związku z dzisiejszą decyzją Sądu Apelacyjnego w Lublinie o uchyleniu decyzji prezydenta miasta oraz Sądu Okręgowego o zakazie obu manifestacji.

– Przez wszystkie lata sprawowania funkcji prezydenta dbałem o to, żeby Lublin był miastem otwartym i gościnnym dla wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych i tożsamości – mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk

W składzie specjalnego sztabu kryzysowego znaleźli się pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz straży miejskiej. Na czele sztabu stanął nadinsp. Dariusz Działo, były lubelski, śląski Komendant Wojewódzki oraz Stołeczny Policji.

Specjalny sztab kryzysowy zebrał się dziś o 15:00 w celu opracowania planu działania. Marsz Równości wyruszy jutro o 13:00 spod Zamku Lubelskiego. Zarówno na marsz, jak i kontrmanifestację prezydent Lublina wyśle swoich przedstawicieli, którzy w razie realnego zagrożenia będą mogli rozwiązać manifestację.  W trakcie trwania obu zgromadzeń Krzysztof Żuk zamierza być razem ze sztabem kryzysowym. 

 

EK