Próbował zarazić policjanta żółtaczką i HIV. Zapadł wyrok dla Sławomira P.

3 lata i 2 miesiące pozbawienia wolności usłyszał Sławomir P. Mężczyzna odpowiadał za próbę zarażenia policjanta żółtaczką i wirusem HIV oraz zniszczenie radiowozu. Do zarażenia nie doszło, ale sąd nie miał wątpliwości, że 40-latek działał z takim zamiarem.

– Oskarżony próbował uniemożliwić zatrzymanie, stosował wobec policjantów wulgarne słowa, kierował wobec nich groźby spowodowania uszczerbku na zdrowiu i pozbawienia życia – tłumaczy Sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie Artur Majsak

Do zdarzenia doszło w styczniu ubiegłego roku. Policjanci zatrzymali awanturującego się mężczyznę. Sławomir P. był pobudzony i agresywny, został więc obezwładniony, skuty kajdankami i zapakowany do radiowozu. Przez całą drogę do komisariatu awanturował się i krzyczał, że jest „wysłannikiem szatana” oraz kopał w ściany radiowozu. Wybił także nogą boczną szybę i ugryzł policjanta w palec coraz mocniej zaciskając zęby.

Sąd skazał Sławomira P. na 3 lata i 2 miesiące pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna musi zapłacić 10 tys. zł. zadośćuczynienia pokrzywdzonemu oraz ponad 600 zł Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie za uszkodzenie radiowozu.

Wyrok jest nieprawomocny. Oskarżony będzie czekał na uprawomocnienie się wyroku w areszcie.

 

EK