Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lubelskich urzędników

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lubelskich urzędników. Chodzi o sprawę Centrum Kultury i byłego współpracownika Rafała Wołowczyka, który złożył zawiadomienie o możliwości przekroczenia uprawnień przez z-cę prezydenta Lublina Krzysztofa Komorskiego. Twierdzi, że został zwolniony z powodu nacisków.

Śledztwo jest na wczesnym etapie. Prokuratura prowadzi czynności, aby ustalić stan faktyczny. Za czyny, które są przedmiotem postępowania grozi do 10 lat więzienia.

– tłumaczy prokurator Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie

Sprawa dotyczy kontenera gastronomiczny na Moście Kultury, który został rozebrany w wyniku interwencji wojewódzkiego konserwatora zabytków. Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie cofnął pozwolenie na zajęcie pasa mostu, ponieważ -jak informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta Lublin – biały kontener to nie ogródek kawiarniany, a to właśnie on wg wniosku złożonego przez Centrum Kultury, miał tam stanąć.

Według Centrum Kultury, współpraca z Rafałem Wołowczykiem układała się coraz gorzej. Prowadzona przez niego Szklarnia będzie działała tylko do końca września. 21ego rozpocznie się przetarg na nowego najemcę.

 

EK