Radni PiS a prezydent Żuk – ciąg dalszy sporu o komunikację miejską dla uczniów

Radni z Klubu Prawo i Sprawiedliwość zarzucają prezydentowi Lublina złe zarządzanie funduszami. Według nich, w budżecie bez problemu znalazłyby się pieniądze potrzebne do sfinansowania ich projektu dotyczącego bezpłatnej komunikacji miejskiej dla osób do 21. roku życia. 

-Zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta przez prezydenta Żuka, jasno pokazuje, że prezydent nie chce zgodzić się na bezpłatną komunikację miejską dla uczniów szkół średnich zamieszkałych w Lublinie  – twierdzi Piotr Breś, radny PiS 

Jak się okazuje sprawa nie jest taka prosta.


– mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy Prezydenta Lublina 

Radni klubu Prawa i Sprawiedliwość złożyli w piątek do przewodniczącego rady miasta wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Lublin. Do wniosku dołączyli projekt uchwały w sprawie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży do 21 roku życia. Prezydencki projekt ma objąć uczniów do 15. roku życia.

Radni spotkają się na dwóch sesjach nadzwyczajnych w piątek. Od godziny 16:00 będą debatować nad prezydenckim projektem a od godziny 18:00 nad projektem radnych z klubu PiS.

fot. Ewelina Kwaśniewska