Radni PiS złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej komisji sportu

Radni PiS złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej komisji sportu. To w związku z piłkarską drużyną Motor Lublin, która wg działaczy jest źle zarządzana i dlatego nie przynosi pożądanych wyników. Bezpośrednią winą obciążają z-cę prezydenta Lublina, Krzysztofa Komorskiego.

-Pan wiceprezydent przez cztery lata obiecuje awans i przez cztery lata tego awansu nie ma – mówi radny PiS Zbigniew Ławniczak

Przypomnijmy, że Leszek Bartnicki został odwołany z funkcji prezesa Motoru w poniedziałek. Taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza lubelskiego klubu. Jego następca ma zostać wybrany jeszcze w tym tygodniu. Tę kwestię radni PiS również chcą poruszyć na nadzwyczajnym posiedzeniu komisji sportu.

-Stan wiedzy radnych Prawa i Sprawiedliwości na temat regulaminu organizacyjnego Urzędu Miasta Lublin jest co najmniej niepokojący – odpowiada z-ca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski

Jak przyznaje przewodnicząca Komisji Sportu, Turystyki i Wypoczynku Beata Stepaniuk – Kuśmierzak, nadzwyczajne posiedzenie odbędzie się prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia. Wg niej wniosek jednak nie był potrzebny, gdyż po wybraniu nowego prezesa Motoru Lublin, komisja i tak by się zebrała.

EK