Rok w zawieszeniu na trzy lata usłyszał były ordynator Oddziału Gastroenterologii w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie oskarżony o molestowanie lekarek

Rok w zawieszeniu na trzy lata usłyszał były ordynator Oddziału Gastroenterologii w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie oskarżony o molestowanie lekarek. Dodatkowo Sąd Rejonowy w Lublinie zakazał Antoniemu W. kontaktowania się z pokrzywdzonymi kobietami i zbliżania do nich na mniej niż 50 metrów przez cały okres próby.

Za popełnione czyny na oskarżonego nałożono także karę czterech lat zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych ochrony zdrowia. Były ordynator ma również wypłacić czterem pokrzywdzonym zadośćuczynienie o łącznej kwocie 31 tys. zł.

– opisuje sędzia Agnieszka Kołodziej

Przypomnijmy, Antoni W. w maju 2015 roku został oskarżony o to, że od marca 2012 do lutego 2015 roku, wykorzystując swoją pozycję ordynatora a następnie kierownika oddziału, uporczywie nękał lekarki rezydentki. Gdy kobiety nie zgadzały się na takie zachowania, lekarz miał nakładać na nie dodatkowe obowiązki.

W lipcu 2017 roku, Naczelny Sąd Lekarski skazał Antoniego W. za naruszenie etyki lekarskiej. Orzeczoną karą był pięcioletni zakaz prowadzenia działalności dydaktycznej w służbie zdrowia i sprawowania funkcji kierowniczych w jednostkach opieki zdrowotnej.

Wyrok nie jest prawomocny. Jego uzasadnienie, tak jak całe postępowanie, jest niejawne.

 

EK