Rozpoczął się spór o przyszłoroczny budżet miasta

Lubelscy radni Prawa i Sprawiedliwości wnoszą projekty uchwał do budżetu miasta na przyszły rok. Chcą m.in. przebudowy ul. Pogodnej, wykonania sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ul. Kunickiego oraz przebudowy boiska przy Szkole Podstawowej nr. 30.

– mówi Tomasz Pitucha, przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość

-Radni PiSu zachowują się tak, jakby nie wiedzieli, w jaki sposób w Lublinie uchwalany jest budżet – odpowiada radny Platformy Obywatelskiej Michał Krawczyk

Radni PO zwracają także uwagę na to, że większość inwestycji, z wniesionych przez PiS uchwał, jest już w trakcie realizacji. Tak jest np. z remontem ul. Zana, który ma zostać zrealizowany z bieżących środków miejskich a jest jedynie przesunięty w czasie ze względu na prace na ul. Balladyny czy z drogą dojazdową do szkoły przy ul. Berylowej, która znajduje się w wieloletniej prognozie finansowej na 2019 rok z zabezpieczoną kwotą 1 mln zł.

Wstępny koszt inwestycji, o które wnioskują radni PiS, to -według ich szacunków – ok 30 mln zł. Najbliższa sesja Rady Miasta 6. września.

 

EK