Sąd Rejonowy w Lublinie zdecydował o tymczasowym areszcie dla Kariny B. Kobieta podejrzewana jest m.in. o pomoc kochankowi w zabójstwie swojego 6 miesięcznego synka

Sąd Rejonowy w Lublinie zdecydował o tymczasowym areszcie dla Kariny B. Kobieta podejrzewana jest m.in. o pomoc kochankowi w zabójstwie swojego sześciomiesięcznego synka oraz pomoc w znęcaniu się nad chłopcem i jego 2,5-letnią siostrą.

Do zabójstwa doszło w lipcu ubiegłego roku w Rzeszowie. 6-miesięczny Maks trafił do szpitala. Miał liczne obrażenia ciała w tym pękniętą czaszkę i połamane żebra.  Nie udało się go uratować.

-Karina B. nie podjęła żadnych działań, które pozwoliłyby zapobiec znęcaniu się nad jej dziećmi – tłumaczy Piotr Sitarski z Prokuratury Okręgowej w Lublinie

Pierwotnie sprawą zajmowała się rzeszowska prokuratura, która jednak umorzyła śledztwo dotyczące Kariny B. stawiając zarzuty jedynie jej kochankowi 40-letniemu Grzegorzowi B. Sprawę na zlecenie Prokuratora Generalnego przejęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

2,5-letnia Lenka przebywa teraz ze swoim ojcem. Jak na razie nic nie wskazuje na to, że miał On związek ze sprawą.

Podejrzanym Karinie B. i Grzegorzowi B. grozi dożywotnie pozbawienie wolności. Oboje nie przyznają się do winy.

 

EK