Speed Car Motor Lublin w ekstralidze. Są plany na nowy stadion.

Większe wsparcie finansowe od miasta i dostosowanie stadionu do wymagań ekstraligi. To w związku z awansem Speed Car Motor Lublin. Dodatkowo stadion przy alejach Zygmuntowskich dostanie warunkową licencję na przyszłoroczne rozgrywki po uzupełnieniu wyposażenia czy też przebudowie oświetlenia. Nie zmienia to jednak planów miasta co do budowy nowego lub całkowitą modernizację obecnego stadionu.

– Z końcem października ogłosimy przetarg na opracowanie koncepcji stadionu żużlowego, która będzie dostosowana nie tylko do warunków ekstraligi, ale i do potrzeb klubu i kibiców – mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk 

Nowy stadion ma zacząć funkcjonować w 2021 roku. Prezydent podkreślił jednak, że potencjalny nowy obiekt nie będzie zlokalizowany przy ul. Janowskiej. Pod uwagę brane są działki w okolicach dworca PKP – od alei Jana Pawła II, poprzez Diamentową w kierunku obecnego stadionu. Są to jednak grunty prywatne, które miasto będzie musiało zamienić lub wykupić.

Krzysztof Żuk zapowiada, że wszystkie działania miasta będą podejmowane we współpracy z zarządem klubu Speed Car Motor Lublin S.A.

 

EK