Sprawa Górek Czechowskich powinna być skonsultowana z mieszkańcami – uważają działacze komitetu wyborczego Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie

Sprawa Górek Czechowskich powinna być skonsultowana z mieszkańcami – uważają działacze komitetu wyborczego Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie. W miejskim studium zagospodarowania przestrzennego po dziś dzień teren jest traktowany jako publiczny park krajobrazowo – rekreacyjny, chroniony przed urbanizacją. Tymczasem w maju spółka TBV pokazała projekt Parku 700-lecia, który chciała wybudować w zamian za zgodę miasta na postawienie bloków od strony ul. Koncertowej i oddać go za symboliczną złotówkę miastu.

-Generalnie stanowiska miasta na ten temat nie ma – mówi Tomasz Deptuła, kandydat do Rady Miasta Lublin

Jak podaje Onet, miesiąc temu na spotkaniu z mieszkańcami Bronowic, Krzysztof Żuk odniósł się do tematu Górek Czechowskich mówiąc: Cały czas są własnością prywatną. Gdyby prezydent Pruszkowski kupił wtedy górki, miasto miałoby możliwość decydowania. Obecnie staramy się dopracować studium.

Spór o Górki Czechowskie trwa już dwa lata. Mieszkańcy nie chcą zabudowy terenu zielonego. W marcu 2016 roku złożyli pisemny protest w Ratuszu.

 

EK