Działacze partii Wiosna oburzeni wczorajszym stanowiskiem sejmiku

Jesteśmy ludźmi, nie ideologią – podkreślają przedstawiciele partii Wiosna Roberta Biedronia. Po wczorajszym przyjęciu przez sejmik województwa lubelskiego stanowiska przeciwko “wprowadzaniu ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”, środowisko LGBT poczuło się oburzone.

– Nie ma czegoś takiego, jak “ideologia LGBT”, stanowisko, które zostało przegłosowane na sejmiku uderza i obraża konkretnych ludzi – mówi Paulina Bryzek, kandydatka Wiosny do Parlamentu Europejskiego

Bryzek podkreśla, że nie ma jednego modelu rodziny. Dla niej “rodzina to relacja a nie jakiś schemat”. Kandydatka do Europarlamentu dodaje także, że nie żyjemy w idealnym świecie i że nie wszystkie dzieci są wychowywane przez przez ojców i matki.

– Sejmik Województwa Lubelskiego wygnał nas, potępił i obraził – dodaje prof. Tomasz Kitliński startujący z listy Wiosny do Europarlamentu

– To nie jest uchwała przeciwko komukolwiek – mówił wczoraj na sejmiku wojewoda lubelski Przemysław Czarnek

Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął wczoraj stanowisko przeciwko LGBT przewagą 24 do 3. W głosowaniu nie wzięło udziału czterech radnych.

Stanowisko nie ma mocy prawnej. Środowisko LGBT zapowiada, że w szkołach nadal będą odbywać się warsztaty antydyskryminacyjne, a Marsz Równości ponownie przejdzie ulicami Lublina.

20190425_145204.jpg

 

EK