Szymon Ładniak nadzieją Lubelskiego

Szymon Ładniak nadzieją Lubelskiego. Chłopak pochodzący z Poniatowej odebrał pod koniec listopada tytuł II wicemistrza Polski w wyścigach długodystansowych w klasie samochodów o pojemności do 3,5 tys. cm. Tym samym jest najmłodszym zdobywcą pucharu w tej klasie.

Szymon od zeszłego roku jest wspomagany ze środków samorządu województwa a umowa podpisana z Automobilklub Wschodni w Lublinie, którego chłopak jest zawodnikiem, opiewała na 20 tys. zł. Szymona wspomaga także spółka akcyjna Lubelski Węgiel „Bogdanka”, z którą ma podpisaną umowę sponsorską.

– Marka Szymona rośnie a wraz z nią rośnie też marka „Lubelskie” – mówi marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski

Szymon Ładniak urodził się w 2003 roku w Poniatowej. Jest uczniem III klasy w Społecznym Gimnazjum im. Sebastiana Fabiana Klonowica w Lublinie. Zadebiutował w ubiegłym roku w międzynarodowej serii wyścigowej Clio Cup Central Europe, która rozgrywana jest na torach wyścigowych w całej Europie. Chłopak był także najmłodszym zawodnikiem w serii i najmłodszym Polakiem startującym w mistrzostwach Europy w serii Clio Cup. 

 

EK