Wojewoda lubelski opublikował uchwałę dotyczącą dodatków motywacyjnych dla nauczycieli

Wojewoda lubelski opublikował uchwałę dotyczącą dodatków motywacyjnych dla nauczycieli. Chodzi o uchwałę Rady Miasta Lublin z 24 maja tego roku, która zakładała jego wzrost z 4 do 5 procent. Wojewoda Przemysław Czarnek wszczął wobec uchwały postępowanie nadzorcze w kierunku stwierdzenia nieważności. Na tę decyzję prezydent Lublina zareagował pismem do nauczycieli, w którym jasno stwierdził, że uchylenie uchwały przez wojewodę sprawi, że podwyżek nie będzie.

-To jest coś niesamowitego, co wyprawia pan prezydent, ja naprawdę zastanawiam się, czy on rzeczywiście ma pieniądze na te dodatki motywacyjne dla nauczycieli – mówi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek

Decyzja wojewody, jak na razie, wytrąciła argumenty z rąk radnych Platformy Obywatelskiej, którzy rozważali zaskarżenie potencjalnego zarządzenia wojewody o uchyleniu uchwały do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

– pytał radny PO Michał Krawczyk

Wojewoda Przemysław Czarnek zapowiada zaskarżenie również lubelskiej uchwały z 2009 roku oraz puławskiej z tego roku a także każdej tego typu na jesieni i liczy na to, że “radni do tego czasu skorygują swój błąd”.

 

EK