Wpłynęło odwołanie Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych ws. prezydenta Lublina 

źródło: lublin.eu

To nie koniec sprawy biurowca przy ul. Wieniawskiej. Wczoraj wpłynęło odwołanie Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych ws. prezydenta Lublina 

Jak informuje Ministerstwo Finansów “w ciągu najbliższych dni odwołanie zostanie przekazane do rozpatrzenia Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych.”.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk wydał oświadczenie, w którym czytamy, że “Wniesienie odwołania przez Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, pomimo tak jednoznacznego uzasadnienia orzeczenia Komisji Międzyresortowej oznacza, iż sprawa będzie kontynuowana. Główna Komisja Orzekająca nie będzie mogła orzec na niekorzyść a jedynie utrzymać orzeczenie lub uchylić je do ponownego rozpoznania przez Komisję I instancji. Dobitnie to pokazuje, że w roku wyborczym posłowie PiS chcą atakować swoich przeciwników politycznych w każdy możliwy sposób bez względu na potwierdzone wcześniejszymi orzeczeniami fakty.

Przypomnijmy, że chodzi o podpisaną w 2014 roku  umowę na wynajem 14 tys. metrów kwadratowych w powstającym biurowcu przy ul. Wieniawskiej. Umowa opiewała na 70 mln zł netto. Urząd Zamówień Publicznych zwrócił jednak uwagę, że zawarta przez miasto umowa dotyczyła robót budowlanych, a więc wymagających przetargu.

13 grudnia ubiegłego roku Międzyresortowa Komisja Orzekająca w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy ministrze finansów, umorzyła postępowanie wobec prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka. Natomiast sekretarz miasta, Andrzej Wojewódzki, został uniewinniony.

 

EK