Wyrok w sprawie kamienicy Mariusza Kasprzaka

Jedna rodzina z kamienicy przy ulicy Skibińskiej 5 ma opuścić lokal. Sąd Okręgowy w Lublinie uchylił częściowo wyrok Sądu Rejonowego w Świdniku dotyczący oddalenia pozwu eksmisyjnego złożonego przez Mariusza Kasprzaka. Jak podaje sędzia Anna Ścioch – Kozak, postępowanie sądowe wykazało, że lokatorzy nie płacili czynszu od kilku lat a właściciel kamienicy dopełnił formalności. W związku z tym zostały spełnione warunki do eksmisji.

– tłumaczy Kinga Kulik z Lubelskiej Akcji Lokatorskiej

Według Kulik, Mariusz Kasprzak -wbrew swoim zapewnieniom- nie stworzył godnych warunków mieszkaniowych dla lokatorów, których chciał wyeksmitować. Wyremontował jedynie mieszkania, które wynajmuje obecnie po cenach komercyjnych. Zdaniem Lubelskiej Akcji Lokatorskiej, właściciel kamienicy zmienił jedynie strategię, podnosząc pozostałym lokatorom czynsz do 600zł za 17m2 bez ciepłej wody ani wentylacji, sprawi, że wyprowadzą się sami.

foto Sebastian Białach

Przypomnijmy, że Mariusz Kasprzak, były przewodniczący dzielnicy Kośminek, kupił dom w maju zeszłego roku. Wkrótce potem poinformował lokatorów, że chce od nich odszkodowania za 10 lat bezprawnego zajmowania mieszkań.