Wystarczy odwrócić książkę – recenzja książki „Wszystko nie tak! 2” Izabelli Frączyk

Nakładem wydawnictwa Prószyński i Spółka ukazała się powieść Izabelli Frączyk „Wszystko nie tak! 2” To druga część historii dwóch przyjaciółek Ewy i Moniki. Kobiety spotykają swoją koleżankę – Marzenę. Jest ona lokalną inwestorką, kobietą zamożną, niemal doskonałą. Czy jednak Marzena jest zadowolona z takiego życia?

Mające niemal 30 lat kobiety dokonują pierwszych podsumowań, analizują sukcesy i porażki. Jak się okazuje, ani talent, ani umiejętności, ani morze pieniędzy nie pomogą, gdy los zaczyna nam płatać figle. 

Nasze bohaterki popełniają mnóstwo pomyłek, karmią nas olbrzymią dawką humoru, a także niezwykle ciekawymi refleksjami o tym, co jest w życiu ważne. 

Zakończenia tej historii są dwa. Wystarczy odwrócić książkę, by wybrać inny koniec. Pierwsze jest na pewno optymistyczne. Drugie zaskakuje i zaburza nasz ład wewnętrzny. Poznajemy ludzi bez masek, decyzje są inne, ale czy trafne?

„Wszystko nie tak! 2” nie unika odpowiedzi na ważne pytania, m.in. o uczciwość wobec innych czy podjęcia prób naprawienia błędów z przeszłości. Izabella Frączyk stara się też, abyśmy zastanowili się nad tym, czy warto walczyć o własne szczęście i czy zawsze ta walka ma sens.

Dobry humor, barwne postaci, refleksje nad codziennością – to niewątpliwe zalety tej powieści. Gorąco zachęcam do lektury, po której być może uwierzymy, że warto pokonywać kolejne życiowe pagórki, bo na szczycie może czekać na nas nagroda…

 

EK