Z-ca prezydenta Lublina rozważa złożenie zawiadomienia do prokuratury o zniesławieniu

Z-ca prezydenta Lublina rozważa złożenie zawiadomienia do prokuratury. Chodzi o zniesławienia Krzysztofa Komorskiego, którego miał dopuścić się były współpracownik Centrum Kultury – Rafał Wołowczyk.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu gastronom stwierdził, że został zwolniony z CKu, gdzie prowadzi m.in. Szklarnię, z powodu nacisków “jednego z wiceprezydentów od spraw kultury i sportu”.

-Pan Wołowczyk unikał wymienienia mojego nazwiska, na początku nie rozumiałem, dlaczego – mówi Krzysztof Komorski, z-ca prezydenta Lublina ds. kultury i sportu

Wołowczyk twierdził również, że w sprawę zamieszany jest m.in. Zarząd Dróg i Mostów. Jak możemy się domyślać, chodzi o kontener gastronomiczny na Moście Kultury. Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie cofnął pozwolenie na zajęcie pasa mostu, ponieważ -jak informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta Lublin – biały kontener to nie ogródek kawiarniany, a to właśnie on wg wniosku złożonego przez Centrum Kultury, miał tam stanąć.

-Od dyrekcji Centrum Kultury dowiedziałem się kilku rzeczy na temat sylwetki Pana Wołowczyka, jako współpracownika – dodaje Komorski

W ubiegłą środę (18.07.) Rafał Wołowczyk zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z jego zwolnieniem. Współpraca lubelskiego przedsiębiorcy z Centrum Kultury trwała blisko pięć lat.

 

EK