Za zamkniętymi drzwiami rozpoczął się proces Tomasza W. 21-latek oskarżony jest m.in. o gwałt na 13-letniej dziewczynce

Za zamkniętymi drzwiami rozpoczął się proces Tomasza W. 21-latek z Lubartowa oskarżony jest m.in. o gwałt na 13-letniej dziewczynce. Odpowie także za posiadanie nielegalnej amunicji, podżeganie do kradzieży i do tzw. innych czynności seksualnych.

Do gwałtu na nastolatce miało dojść w ubiegłym roku. Zdaniem prokuratury Tomasz W. szantażował pokrzywdzoną, że jeśli powie komukolwiek o gwałcie, upubliczni jej nagie zdjęcia.

Prokuratura wniosła o wyłączenie jawności w sprawie. Jak argumentował prokurator Paweł Majka: jawne rozpoznawanie sprawy przyczyniłoby się do naruszenia interesu pokrzywdzonej i członków jej rodziny oraz mogłoby doprowadzić do wtórnej traumatyzacji i tak już doświadczonych osób.

Przypomnijmy, że Tomasz W. w ubiegłym roku został skazany na 3 lata więzienia za podobny czyn. Sąd Okręgowy w Lublinie skazał młodego mężczyznę na trzy lata pozbawienia wolności za wykorzystanie 14-letniej dziewczynki. Sąd ustalił, że 21-latek zmusił ją do seksu oralnego a stosunek nagrywał i uwieczniał na zdjęciach. Zgromadzony materiał upublicznił następnie w internecie.

Po apelacji obrony, na uprawomocnienie się kolejnego wyroku Tomasz W. oczekiwał na wolności. W tym czasie miało dojść do gwałtu na wspomnianej 13-latce.

Oskarżony nie przyznaje się do winy. W prokuraturze miał stwierdzić, że poznał dziewczynkę przez internet i jedynie prawił jej komplementy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 

EK