Zbliżamy się do końca kampanii referendalnej dotyczącej Górek Czechowskich

Zbliżamy się do końca kampanii referendalnej dotyczącej Górek Czechowskich. Spółka TBV przypomina, że obecne wizualizacje są tylko wstępną koncepcją parku, którą może wspólnie mogą zmienić wraz z Ratuszem i mieszkańcami.

Prezes TBV Wojciech Dzioba odniósł się także do stanowiska osób sprzeciwiających się zabudowie Górek:

Prezes TBV zobowiązał się dzisiaj do wybudowania szkoły lub przedszkola na terenie osiedla, które chce stworzyć. Przygotował także rozwiązania organizacji ruchu, takie jak przedłużenie ul. Zelwerowicza czy włączenie gotowej już sygnalizacji na ul. Poligonowej w Centralny System Sterowania Ruchem. Dzioba nie był jednak w stanie stwierdzić, co stanie się, gdy mieszkańcy zagłosują na “nie”. Przyznał natomiast, że uzna wtedy, że nie chcieli parku.

– Nawet jeśli mieszkańcy zagłosują na “tak”, to nie sądzę, że dopóki będzie trwała budowa bloków, deweloper rzeczywiście udostępnił park do korzystania – mówi radca prawny Paweł Cegiełko

Przeciwnicy zabudowy Górek Czechowskich przypominają natomiast, że mieszkańcy mają podjąć decyzję na podstawie niepełnych informacji w referendum, które nie dotyczy parku, a powstania wielkiego osiedla na 9-10 tys. osób.

– podnosi Krzysztof Gorczyca z Towarzystwa dla Natury i Człowieka

O zgodzie na budowę bloków mieszkalnych na 30 ha górek w zamian za naturalistyczny park na pozostałych 75 ha dawnego poligonu ma przesądzić referendum.

Głosowanie odbędzie się 7 kwietnia. Aby było ważne, do urn musi pójść minimum 30% mieszkańców a minimum 51% ważnych głosów zdecyduje o dalszych losach Górek.

20190404_152107.jpg

 

EK