„Zrobię wszystko, aby być gotowym na finał w Lublinie”. Mikkel Michelsen ma złamaną kostkę

Żużlowiec Motoru Lublin Mikkel Michelsen zapewnia, że zrobi wszystko aby wystartować w rewanżowym meczu finałowym Ekstraligi z Moje Bermudy Stal Gorzów. Kapitan „Koziołków” wycofał  się z rywalizacji w trakcie niedzielnego, pierwszego spotkania o złoty medal mistrzostw Polski. Powodem był niezwykle silny  ból kontuzjowanej nogi. Michelsen doznał tego  urazu przed pierwszym półfinałowym spotkaniem z Apatorem Toruń podczas próby toru.  W poniedziałek Duńczyk za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o swoim stanie zdrowia. Okazuje się, że ma złamaną kostkę przyśrodkową  na całej długości,  natomiast  kości nadal są stabilne i znajdują się we właściwej pozycji, a to oznacza, że nie ma potrzeby operacji. Żużlowiec zmaga się natomiast  z silnym bólem .A dodajmy, że już będąc kontuzjowanym wystartował   w pięciu zawodach.

Obecnie lekarz skierował go na odpoczynek i rehabilitację, a Michelsen nie wystartuje w najbliższą sobotę w turnieju Grand Prix Szwecji w Malilli.

„Nie wiem jeszcze, ile potrwa przerwa, ale na pewno zrobię wszystko, aby być gotowym na drugi finał w Lublinie” – napisał Duńczyk.

Rewanżowy mecz o złoty medal mistrzostw Polski odbędzie się 25 września w Lublinie, a Motor aby zdobyć tytuł musi odrobić 12 pkt straty z Gorzowa.

 

A. Rozwałka      

Fot. Gosia Cieśluk