Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Pijani rodzice opiekowali się trójką małych dzieci. Padły zarzuty o znęcanie się

Napisał: on 30-11-2023

Sąd zadecydował o umieszczeniu w placówce opiekuńczo-wychowawczej trójki dzieci w wieku od 2 do 6 lat z gminy Chełm, których rodziców prokuratura podejrzewa o znęcanie się nad nimi – poinformowała w czwartek (30.11) policja.

Jak podała kom. Ewa Czyż z KMP w Chełmie, zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy policja otrzymała w nocy z poniedziałku na wtorek. Na miejscu mundurowi zastali 25-letnią kobietę i jej 30-letniego męża, którzy byli pod działaniem alkoholu.

– Pod ich opieką przebywało troje małoletnich dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Pomimo nocnej pory dzieci jeszcze nie spały. W domu panował bałagan i było zimno – poinformowała Czyż.

Medycy przebadali dzieci i uznali, że nie wymagały one hospitalizacji. Zostały przekazane do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

– Policjanci zatrzymali małżeństwo. Ustalili, że dzieci były ofiarami przemocy domowej polegającej na zaniedbywaniu przez rodziców – przekazała policjantka.

W środę (29.11) 25-latka i 30-latek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty znęcania się nad dziećmi. Zadecydowano o objęciu ich dozorem policji, zakazem zbliżania się i kontaktowania z dziećmi. Dzieci – decyzją sądu – zostały umieszczone w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Za znęcanie się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na wiek grozi do 8 lat więzienia.

PAP / RL / opr. LisA

Fot. pixabay.com


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist