Title

Artist

Bolesna porażka lubelskich koszykarek w Eurolidze

Napisał: on 20-12-2023

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin porażką zakończyły ostatni tegoroczny mecz w Eurolidze. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka przegrały na wyjeździe z rumuńskim ACS Sepsi SIC 58:88.

Akademiczki źle rozpoczęły to spotkanie. Już po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły 22:9, a do przerwy wygrywały 50:28. Wyrównana była jedynie trzecia kwarta, która skończyła się remisem 19:19.

Najwięcej punktów zdobyły: Elin Gustavsson – 13, Veronica Burton i Aleksandra Zięmborska po 12 oraz Kylee Shook – 11.

Po dziesięciu spotkaniach lubelska drużyna ma na swoim koncie jedno zwycięstwo oraz dziewięć porażek i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy A.

Polski Cukier AZS UMCS w tym roku czekają jeszcze dwa wyjazdowe, ligowe spotkania: w najbliższą sobotę z KGHM BC Polkowice oraz 30 grudnia z KS Basket 25 Ekstraklasa Bydgoszcz. Natomiast kolejny mecz Euroligi z węgierskim DVTK Hun-Therm lubelski zespół rozegra w styczniu.