Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Praktyczna strona nauki. Zimowe warsztaty w Lublinie

Napisał: on 28-12-2023

Ponad 100 uczniów z lubelskich szkół bierze udział w Zimowych Warsztatach Otwartych Kół Olimpijskich na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Dziś (28.12) młodzi ludzie poznają tajniki lingwistyki matematycznej, chemii i medycyny.

CZYTAJ: Lubelska szkoła specjalna z nową siedzibą

– Zajęcia były ciekawe, bo na koniec były przykłady, które były na takim poziomie, że dało się je zrobić w momencie, kiedy był prowadzony wykład. Na pewno pokazały inną stronę nauki. Wiadomo, że dużo zależy od indywidualnej pracy. Czuję, że to mi pomogło.

W zajęciach biorą udział licealiści, ale także uczniowie techników czy ósmoklasiści. To głównie uczestnicy kół przygotowujących do olimpiad m.in. z matematyki, fizyki czy chemii.

– To także okazja do poznania praktycznej strony nauki -mówi Anna Bukowska z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. – Te warsztaty są po to, żeby też zaprezentować absolwentów kół. Są osoby, które na przykład chodziły na zajęcia koła z fizyki, a teraz są lekarzami i będą mówili o zastosowaniu fizyki w medycynie. Mamy wykładowców z Harvardu, z Oxfordu, z Uniwersytetu w Dundee.

CZYTAJ: Tragiczny pożar w Rudnie. Nie żyje 58-latek

Warsztaty potrwają do soboty (30.12) i mają charakter otwarty – każdy może wziąć w nich udział.

Jutro (29.12) zaplanowano zajęcia z matematyki i geografii, a w sobotę z fizyki i sztucznej inteligencji. Warsztaty odbywają się na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS,  a ich szczegółowy program dostępny jest na stronie www.umcs.pl.

SzyK/ opr. DySzcz

Fot. www.umcs.pl


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist