Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę techniczną [ZDJĘCIA]

Napisał: on 04-01-2024

14 uczniów z województwa lubelskiego bierze udział w 50. Olimpiadzie Wiedzy Technicznej – Inżyniera w Elektroenergetyce. W Lublinie odbył się drugi etap konkursu.

CZYTAJ: Teresa Misiuk nie jest już lubelskim kuratorem oświaty

– Chcemy sprawdzić naszą wiedzę – mówią uczestnicy konkursu. – Trochę się stresuje, ale zrobię co w mojej mocy. Matematyka i fizyka to są rzeczy, które mnie interesowały od bardzo dawna. Uznałam, że to będzie dobry sposób na rozwój tych umiejętności.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pm_OLIMPIADA-040124-005.jpg

– Uczestnicy olimpiady muszą rozwiązać kilka zadań otwartych – mówi Władysław Sołopa z Zarządu Oddziału Lubelskiego Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej. – To jest inżyniera w elektroenergetyce. To są trzy zadania, z których trzeba wykonać dwa. To są zadania problematyczne, matematyczno-fizyczne i robi się to w kierunku obliczenia określonego efektu.

Osoby, które zdobędą konkretną liczbę punktów, będą reprezentować nasze województwo podczas finału olimpiady. Dziś (04.01) uczestnicy konkursu test wiedzy pisali w Lubelskim Domu Technika NOT przy ul. Skłodowskiej w Lublinie. 

MaTo / opr. AKos

Fot. Piotr Michalski


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist