Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Lubelskie: dłuższe kolejki na przejściach granicznych z Ukrainą

Napisał: on 05-01-2024

Wydłużyły się kolejki na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w województwie lubelskim. Od 6 listopada trwa protest przewoźników.

– Aktualnie w Hrebennem kolejka do granicy wynosi 27 kilometrów z zachowaniem stref buforowych – mówi młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. – Ostatnie z pojazdów oczekują w miejscowości Dąbrowa Tomaszowska. Na chwilę obecną to ok. 530 pojazdów. Czas oczekiwania również się wydłużył – z 85 do 135 godzin. Liczba przepuszczanych ciężarówek to na chwilę obecną 3 pojazdy na godzinę.

– W Dorohusku, gdzie również trwa protest, czas do odprawy wynosi ponad 3 dni – mówi komisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Dzisiaj na godziny poranne kolejka samochodów ciężarowych oczekujących do przejścia granicznego w Dorohusku wynosi ok. 12 km i sięga do miejscowości Brzeźno. W kolejce oczekuje ok. 450 samochodów ciężarowych, a czas oczekiwania na odprawę szacowany jest na 75 godzin.

Protestujący na granicy polscy przewoźnicy domagają się przede wszystkim rozwiązania problemów z ukraińskim system kolejki elektronicznej.

EwKa / opr. WM

Fot. archiwum


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist