Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Niepublikowane ujęcia z „In My Bed” w nowym lyric video Amy Winehouse

Napisał: on 28-01-2024

W związku z nadchodzącą reedycją albumu „Frank” Amy Winehouse, który ukaże się na picture discu, wytwórnia UMR/Island udostępniła lyric video do jednego z najbardziej pamiętnych fragmentów tego krążka – piosenki „In My Bed”.

Podczas przeglądania archiwów przed 20. rocznicą wydania płyty, natrafiono na niepublikowane wcześniej ujęcia z sesji, podczas której Amy kręciła teledysk do tej piosenki. Ten wspaniały materiał pozwala raz jeszcze zobaczyć niezwykle utalentowaną wokalistkę i songwriterkę, która stała się jedną z najwybitniejszych artystek naszych czasów. Po raz pierwszy fani Amy z całego świata będą mogli zobaczyć lyric video przetłumaczone na lokalne języki – francuski, hiszpański oraz brazylijską odmianę portugalskiego.

Podwójna winylowa reedycja z okazji 20-lecia oryginału zawiera single „Take The Box”, „Stronger Than Me”, „F**k Me Pumps” i „In My Bed”, a całość zostanie wydana w kopercie wzbogaconej o gatefold. Na pierwszym dysku znajdzie się reprodukcja okładki pierwotnego wydania, tymczasem na drugim będą to piękne zdjęcia autorstwa uznanej fotografki Valerie Phillips wykonane podczas sesji do oryginalnej okładki w 2003 r.

Trzynaście piosenek z albumu „Frank” zapowiadało nadejście niezrównanej artystki, fenomenalnej songwriterki i wykonawczyni, prawdziwej perły swojego pokolenia. Migawki z tego wydawnictwa pokazują młodą Amy na początku jej niesamowitej muzycznej podróży.

Już wkrótce do polskich kin trafi pierwszy film fabularny o Amy Winehouse

„Back to Black. Historia Amy Winehouse” to długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie, wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę („Pięćdziesiąt twarzy Greya”), został wyprodukowany przez STUDIOCANAL oraz Monumental Pictures, przy pełnym wsparciu wytwórni muzycznych Universal Music Group oraz SONY Music Publishing. 

„Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy. Główną rolę zagrała wschodząca gwiazda kina Marisa Abela („Branża”). Na ekranie partnerują m.in. zdobywca nagrody BAFTA Jack O’Connell jako Blake Fielder-Civil, Eddie Marsan jako Mitch Winehouse, Juliet Cowan jako Janis Winehouse oraz nominowana do Złotego Globu i Oscara Lesley Manville jako babcia Amy, Cynthia. W „Back to Black. Historia Amy Winehouse” usłyszymy wiele przebojów Amy Winehouse w wykonaniu samej Marisy Abeli.

Reżyserka filmu, Sam Taylor-Johnson mówi: – Odkrycie tak dużego talentu jak Marisa Abela zdarza się niezwykle rzadko. W chwili, gdy spojrzała prosto w obiektyw kamery na pierwszym przesłuchaniu, wiedziałam, że jest idealną aktorką do roli Amy Winehouse. Włożyła w to niezwykle ogromną pracę, dbając o każdy szczegół, codziennie trenując godzinami, aby móc śpiewać przez cały film. Ona nie wciela się w Amy, ona ją uosabia.

Źródło: Universal Music Polska Sp. z o.o.
Fot: Charles Moriarty (materiały prasowe)


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist