Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Becky Hill odsłania karty. Album „Believe Me Now?” już w maju

Napisał: on 01-02-2024

Na płycie znajdą się m.in. hity „Disconnect”, „Side Effects” i niedawny „Never Be Alone”.

Świeżo po zdobyciu trzeciej z rzędu nominacji do BRIT Award Becky Hill oficjalnie zapowiedziała premierę swojego drugiego albumu. Wyczekiwane przez fanów artystki „Believe Me Now?” ukaże się 31 maja nakładem Polydor Records/Eko Records. Laureatka dwóch nagród BRIT, której piosenki zgromadziły już ponad 10 mld streamów, już od dawna ma status jednej z najbardziej wpływowych wokalistek w muzyce tanecznej i popie, ale nowa płyta ma go ugruntować.

„Believe Me Now?” to najbardziej kompletny i najpełniej definiujący karierę Becky projekt w jej dorobku. Artystka jeszcze głębiej zanurza się w nim w swoje życiowe pasje – undergroundową muzykę taneczną i kulturę klubową. Niezależnie od tego, czy czerpie wpływy ze świata drum’n’bassu, house’u, techno czy atmosferycznego trance’u, potrafi zachować wiarygodność i spójność, co docenia publiczność na całym świecie.

Na nowym albumie Hill znajdą się m.in. „Side Effects” – hit, który zajął pierwsze miejsce w zestawieniu US airplay, „Disconnect” z duetem Chase & Status (szóste miejsce w Wielkiej Brytanii i status złotej płyty) oraz niedawny, świetnie przyjęty singiel „Never Be Alone”, w którym artystkę wspiera Sonny Fodera. Przy „Believe Me Now?” Hill pracowała z producentami z najwyższej półki – na liście współpracowników znaleźli się m.in. PARISI, Mark Ralph, Toddla T, Maur, Solardo, MJ Cole, Jax Jones i Franky Wah.

Tak artystka mówi o płycie: „Tworzenie tego albumu było dla mnie wielką przyjemnością. Pojawił się w przełomowym momencie mojego życia. Zostawiam za sobą burzliwe lata dwudzieste i wchodzę w trzydziestkę jako bardziej dojrzała, pewna siebie i świadoma kobieta. Płyta bardzo dobrze to odzwierciedla. Chciałam, by była głęboko zakorzeniona w muzyce tanecznej, ale jednocześnie by moje piosenki opowiadały historie o samotności, wspólnocie, miłości i zdradzie. Nie mogę się już doczekać, kiedy podzielę się ze światem całym albumem.” 

Źródło: Universal Music Polska Sp. z o.o.
Fot: Universal Music Polska Sp. z o.o.


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist